Wy-spa Odnowa biologiczna i rehabilitacja | ABYHYANGA, masaże olejowe, UDVARTANA, RANTAABHYANGA, masaż gorącymi kamieniami, SHIROABHYANGA, SHIRODARA, MARMA MAKUBHYANGA,
Rehabilitacja, odnowa biologiczna, masaż
Wy-spa Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Białystok
237
page-template-default,page,page-id-237,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge


Abhyanga (masaż całościowy olejowy)

Masaż Abhyanga (w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”), to w zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju należy użyć w trakcie masażu. Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia oraz koją system nerwowy. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Czas 60 min, Cena 180 PLN
Udvartana (masaż antycellulitowy proszkami ziołowymi) HIT

Ten rodzaj masażu oczyszcza organizm z toksyn i wyrównuje nierówności skóry. Do zabiegu używane są same proszki ziołowe lub pasty, czyli proszki ziołowe zmieszane z olejami ajurwedyjskimi. Jest to intensywny rodzaj masażu. To zabieg wykonywany proszkiem połączonym z ajurwedyjskim olejem. Naturalne, ziołowe oleje i proszki wspomagają usuwanie toksyn z organizmu i przyspieszają obieg krwi, zwłaszcza w tkance podskórnej, co przyczynia się do skutecznej walki z cellulitem. Dzięki właściwościom peelingującym proszku dodatkowym efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, oraz ułatwia to wnikanie oleju i doskonałe nawilżenie. Zaleca się, by masaż Udvartana wykonywany był u osób z nadwagą, tęgich, z cellulitem. Zabieg pozytywnie działa na przemianę materii zachodzącą w komórkach naszego ciała, jak również sprzyja układowi krążenia. Dodatkowo redukuje napięcie mięśni.

Czas 60 min, Cena 220 PL
Ratnaabhyanga (masaż gorącymi kamieniami szlachetnymi-litoterapia)

Obecnie masaż ten wykonywany jest przy pomocy kamieni szlachetnych, ogrzewanych przed zabiegiem do temperatury około 50 stopni. Terapia jest szczególnie zalecana osobom z nadpobudliwością emocjonalną, depresjami, stanami lękowymi i autodestrukcyjnymi, a także z dolegliwościami organów wewnętrznych: serca, wątroby, trzustki, śledziony, jelit, nerek, pęcherza moczowego i innych. Terapia kamieniami szlachetnymi ogólnie poprawia stan zdrowia, wzmacnia odporność organizmu, wspomaga leczenie farmakologiczne wielu chorób, harmonizuje ciała energetyczne. Głęboko relaksuje, przynosi uczucie radości, zadowolenia i spokoju. Masaż gorącymi kamieniami jest masażem całościowym, łączącym w sobie kilka technik terapeutycznych: Termoterapię, masaż limfatyczny, elementy masażu klasycznego, aromaterapię

Czas 60 min, Cena 190 PLN

Czas 90 min, Cena 230 PLN


Shiroabhyanga +  Shirodhara (masaż głowy, twarzy oraz dekoltu)

Masaż głowy regeneruje wszystkie organy zmysłów, wspomaga ich prawidłowe i harmonijne funkcjonowanie. Masaż głowy nie tylko uwalnia nagromadzony stres ale ma również zbawienny wpływ na całe ciało i psychikę. Przynosi poczucie wewnętrznego spokoju. Regularny masaŻ głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej. Masaż skóry głowy ciepłym olejem wzbogaconym o zioła działa cudownie na włosy jednocześnie relaksując umysł i system nerwowy. Olej nawilża cebulki włosowe, usuwa zmęczenie umysłowe, myślenie staje się jasne i poprawia się koncentracja. Shirodhara to zabieg młodości i długowieczności. Shirodhara to ajurwedyjski masaż na „trzecie oko” zwanym okiem mądrości . To punkt miedzy brwiami , który masażysta stymuluje za pomocą strumienia ciepłego oleju, dociera w ten sposób do najdalszych zakątków świadomości. Niektórzy podczas zabiegu wpadają w rodzaj letargu czy transu. Ale zaraz po nim czują zastrzyk pozytywnej energii. Zabieg poprawia cyrkulacje krwi w mózgu co wpływa na sprawność intelektualną . Zapobiega łysieniu i siwieniu. Pomaga zredukować bóle głowy , sprawdza się w leczeniu depresji i bezsenności. Głęboko relaksuje oraz ma zbawienny wpływ na system nerwowy i hormonalny, redukuje stres napięcia nerwowe Polecany jest w połączniu z ajurwedyjskim masażem całościowym.

Czas 60 min, Cena 250 PLN

Shiroabhyanga (masaż głowy, twarzy oraz karku)

Czas 60 min, Cena 170 PLN


Abhyanga + Marma Makubhyanga

Marma Makubhyanga – nasz umysł i nasze ciało są ze sobą ściśle związane i kompletnie od siebie zależne. Kiedy „szfankuje” nasze ciało – natychmiast tracimy chęć do rozmowy, uśmiech znika z twarzy. Kiedy nasz umysł obierze złe tory – ciało otrzymuje niewłaściwe wskazówki i zaczyna również chorować. Punkty, w których obie te strefy stykają się to punkty marma. Pracując na punkach marma, masując je możemy wpływać na poziom energii jaka krąży w naszym ciele i stymulować jej poziom. Dzięki stosowaniu odpowiednich technik możemy przywrócić blask spojrzeniu, odegnać zmęczenie z twarzy, ukoić stres, przywrócić dobry sen, zniwelować ból głowy i wiele wiele innych schorzeń dnia codziennego.

Jak wykonujemy masaż Marma Mukabhyanga? W pierwszej fazie następuje głębokie oczyszczenie skóry poprzez usunięcie makijażu i tonizowanie skóry. Możemy również pokusić się o peeling ziołowy przygotowany na bazie ajurwedyjskich ziół i olejów. Po dokładnym usunięciu wszystkich drobinek po peelingu przystępujemy do faktycznego masażu. Zgodnie z nazwą – masaż ten skupia się głównie na punktach marma i działa w ich obrębie. Początkowo przygotowujemy skórę stosując techniki przegłaskania, również w obrębie ramion, aby maksymalnie rozluźnić spięte mięśnie. Następnie przechodzimy do rozcierania punktów marma. Całość kończymy ponownym przegłaskaniem twarzy, ramion i karku aż po potylicę.
Po masażu możemy pokusić się o ziołową maseczkę, która przywróci blask skórze, doskonale ją odżywi i uelastyczni. Rodzaj maseczki dobieramy z uwzględnieniem potrzeb i cery osoby masowanej.
Masaż Marma Mukabhyanga daje fantastyczne efekty, gdy powtarzamy go w serii zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Sam masaż, to znaczy bez maseczki i peelingu możemy stosować nawet 3 razy w tygodniu.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

  • Marma mukabhyanga jest doskonały w walce z bezsennością świetnie sprawdza się u osób narażonych na stres – daje niesamowite ukojenie.
  • dzięki zastosowanym olejom – nawilża skórę, usuwa przebarwienia, nadaje jej sprężystość i zdrowy wygląd.
  • odprężenie po masażu jest natychmiast widoczne na twarzy.
Wskazania do zabiegu:
  • bezsenność
  • bóle głowy
  • stres i ogólne przemęczenie
  • jako uzupełnienie masażu całościowego

Idealnie komponuje się z ajurwedyjskim masażem Abhyanga.
Przeciwwskazania: przerwanie ciągłości skóry, ropne wypryski na skórze, opryszczka, owrzodzenie skóry i inne zmiany chorobowe w obrębie skóry twarzy, szyi, ramion i dekoltu, choroby zakaźne, choroby nowotworowe


Czas 90 min, Cena 230 PLN
Zapraszamy.